Ufo

 

Neidentifikovateľné lietajúce objekty zmáme pod skratkou UFO (z anglického Unidentified Flying Objects) pozorovali po celom svete mnohí ľudia od astronautov a polotov až po farmárov a policajtov.

Tieto tajomné objekty odfotografovali a nafilmovali (hoci mnoné z fotografií neskôr odmietli ako podvrhy), napísali o nich medzinárodné konferencie. Ale čo sú a odkiaľ pochádzajú?

Existujú vlastne vôbec alobo sú to jednoducho výplody ľudskej fantázie? Nečakané a záhadné zjavenia jasných svetiel, letiacich diskov, žiarivých gúľ a iných telies všemožných tvarov a veľkostí sa pokúšali vysvetľovať najrozličnejšími spôsobmi.

Tieto úkazy majú tendenciu vyskytovať sa skôr vo vidieckych oblastiach než v mestách, spravidla podvečer alebo na svitaní. Ľudia ich zväčša sledovali zo zeme, i keď existuje niekoľko známych príkladov, keď ich pozorovali astronauti alebo piloti lieatadiel.

O mnohých pozorovaniach UFO sa možno ani nedozvieme, lebo tí, ktorí ich videli, sa obávajú výsmechu.

O čo teda ide? Mohli by to byť obrysové svetlá lietadiel, družice, guľové blesky alebo optické efekty vznikajúce pri presvecovaní oblakov slnkom ako tvrdia mnohí cynici alebo by to naozaj mohli byť vesmírne lode mimozemšťanov skúmajúce z doteraz neznámych dôvodov našu planétu?

Ufológovia, ľudia, ktorí sa zaoberajú štúdiom tohto fenoménu, nepochybujú o tom, že správna je druhá teória. Čo si myslíte vy? Už ste niekedy vedeli, alebo ste sa nazdávali, že vidíte nejaké UFO?

Povedali sto o tom niekomu? A uverili vám? Ak ste videli UFO, vedzte, že nie ste sami!

 

 

Veľa ľudí tvrdí, že každé UFO je mimozemská technológia, väčšina vedcov však tvrdí, že na potvrdenie tejto teórie neexistuje dostatok dôkazov.

 

Zvláštne úkazy na nebi boli zaznamenané v celej histórii. Niektoré boli vysvetlené ako kométy, či meteory, iné ostali neobjasnené. Armáda Alexandra Veľkého v roku 329 pred Kr. videla „dva strieborné štíty“ na oblohe. 14. apríla 1561 obloha nad Norimbergom v Nemecku bola údajne zaplnená veľkým množstvom valcovitých a guľovitých objektov zdanlivo zapojených vo vzdušnej bitke.

 

UFO sa v minulosti vysvetľovalo ako zlé znamenia, anjeli, a iné náboženské znamenia. Za nadprirodzený fenomén hodný vedeckého výskumu sa začalo UFO považovať bezprostredne po 2. svetovej vojne, keď bol vytorený aj výraz „UFO“ (pozri aj foo fighter).

 

 

 

História UFO- boli tu vždy?

Mnohe nam je zahadne a tajuplne...kto vlastne riadi nase zivoty?Sme to naozaj my?Snazime sa uz tisice rokov pochopit,kto sme a ake je nase poslanie na tejto zemi.Ponuknem vam teraz pestru a velmi zaujimavu galeriu obrazkov.Tykaju sa nasej minulosti.Vyvoj naseho ludstva a spolocnosti.Tieto fotoobrazky z kamenov,ritin a obrazov su z roznych casovych pasiem,a to doby kamenej,cez letopocty preda po Kristovi az po minule storocie. Vsetky fotografie su sice casovo rozdielne,no maju jednu zarazajucu podobnost..... na kazdej z nich je zobrazeny UFO objekt, pripadne astronauti mimozemskeho povodu...


Stretnutia s kozmickými bytosťami sú zaujímavé tým, že k nim dochádza nečakane. V takýchto prípadoch je ťažké myslieť na dôkazy v podobe fotografií či videozáznamov. Pravda, mimozemšťana možno aj premôcť, spútať a dôkaz verejne prezentovať... Zatiaľ to však nik nedokázal (aspoň o tom nevieme). Na stretnutie s mimozemšťanom preto treba byť ustavične pripravený. Takto uvažoval aj šéf polície v americkom mestečku Palksville, šerif Steenshaw, lebo keď prijal správu o pristátí kozmickej lode na západ od mestečka, okamžite zareagoval. Okrem zbrane si so sebou zobral aj fotoaparát a ihneď sa vydal policajným autom na miesto, ktoré mu svedkovia označili. Z kozmickej lode práve vychádzala bytosť oblečená v akejsi zinkovej fólii s neveľkou anténkou na hlave. Šerif Steenshaw však pri pohľade na túto bytosť stratil hlavu: zapol sirénu auta a svetlo na streche. Kozmita, ktorý takéto privítanie nečakal a nevedel, čo sa bude diať, zmizol aj s raketou.
K stretnutiam s kozmickými bytosťami dochádza pomerne často. Stále však chýbajú materiálne dôkazy. Azda však roky 2003-2004 sa stanú prelomovými: keď v brazílskom mestečku vznikne pristávacia plocha pre kozmické plavidlá a začnú tam pristávať lode so zástupmi mimozemšťanov na palube...